Ekskursijos programa:
Mes atneš jums iki SPA, kuris yra įsikūręs pačioje miesto širdyje: kai gausite specializuotas personalas centro duos laukiami ir paaiškins, kaip judėti tarp skirtingų aplinka.
Turkiškos pirties lankymas prasideda nuo persirengimo kambario, kuris atitinka lietuviškos pirties priepirtį. Čia temperatūra palaikoma 28-34 °C. Kūnas pamažu įšyla, pasirengia aukštesnei pirties temperatūrai.
Sušilus galima eiti ir toliau: į erdvią patalpą su akmeniniais gultais, vadinamą „supa” (plokščias akmuo). Patys gultai vadinami „čebek-tašy” – pilvo akmenimis. Dabar svarbiausia – gerai išprakaituoti, gulint ant šilto „čabek-tašy”.
Tiktai išprakaitavus einama į garinimosi patalpas, kurių dažniausiai būna keletas. Dažnai turkiška pirtis yra palyginama su penkiapirščiu žmogaus delnu: kiekvienas pirštas lyg atskira garinė su savo individualia temperatūra, kuri kinta nuo 70 iki 100 °C.
Pasikaitinę lankytojai grįžta atgal į „čebek-tašy”, ten ilsisi ir toliau prakaituoja, apsivalydami kūną ir sielą. Dvasinis ir kūno apsivalymas – chamam (turkiškos) pirties filosofijos šerdis.
Iškaitintas ir atsipalaidavęs kūnas patenka į profesionalaus masažuotojo rankas. Jis masažuoja lankytojo kūną putomis ir kvepiančiais aliejais, atlieka kūno pilingą, turkų vadinamą „kese”, ištepa kremais. Nuo visų šių procedūrų kūnas tampa lankstus, oda stangri bei švelni, o siela – lengva ir laisva.
Po masažo atliekamos higieninės vandens procedūros. Prausiamasi šiurkščia kempine, sumirkyta muiliname vandenyje. Taip nuimamas viršutinis suragėjęs odos sluoksnis. Vėliau – be kempinės, iš anksto paruoštu muilo tirpalu.
Galiausiai panyrama į negilius baseinus su skirtingos temperatūros švariu vandeniu, apsiplaunama duše ar apsiliejama vandeniu iš kaušo. Galva laistoma šaltesniu, kūnas – šiltesniu vandeniu. Atliekant visas procedūras prisilaikoma senųjų tradicijų.
Po masažo tradiciškai atliekamas šveitimas. Procedūra skirta pašalinti keratinizuotas odos daleles nuo jos paviršiaus. Dėl to oda tampa lygi ir švelni, pagerėja jos spalva. Lupimui gali būti naudojamos įvairios receptūros. Vienas iš Turkijos mėgstamiausių yra specialus Maroko molis, kuris putoja kaip muilas. Todėl lupimasis buvo vadinamas muilu.
Pirties džiaugsmai baigiami „kaifoje” – poilsio patalpoje, kur lankytojai yra vaišinami kava ir arbata.
Po to yra atsipalaidavimo masažo ir Kleopatros veido kaukės metas. Tai relaksacinis masažas, skirtas tiems, kas ieško ypatingos ramybės ir poilsio. Šio masažo metu sustiprėja visas organizmas, mažėja stresas, įtampa, gerėja nuotaika ir darbingumas. Ajurvedinis aliejus minkština, drėkina odą, tolygiai paskirsto šilumą, suteikia odai blizgesio bei atsparumo, neleidžia odai nusausėti, daro ją tampresnę, elastingesnę, padeda išvengti pirmalaikio senėjimo ir o pabaigoje bus garsioji Kleopatros veido kaukė.