Auksinis Luksoras su Karalių slėniu – Ekskursijos programa:
Luksoras – vieta, kur šiandien sutelkta didžioji Senojo Egipto kultūrinio paveldo dalis.
Anksti ryte išvykstate iš Hurgados link Luksoro miesto.
Iš viešbučio jus paims autobusas su oro kondicionieriumi (su tualetu).
Išvykimas iš viešbučio nuo 4:00 iki 5:30 ankstaus ryto (priklauso nuo jūsų viešbučio vietos).
Atvykimas į Luksorą apie 9:30 / 10:00 ryto. Atvykę į Luksorą jus pasitiks mūsų gidas egiptologas ir pradėkite kelionę Luksore.
Pirmojoje dienos pusėje, Jūsų laukia Karnako šventyklos lankymas. Didžiausia Egipte išlikusi šventykla, kurios plotas užima daugiau nei 100 ha. Karnako šventykla supažindins jus su to meto tikėjimu bei dievybėmis, nustebins aukštomis kolonomis, senoviniais rašmenimis akmenyse, įspūdingomis skulptūromis su sfinkso galvomis bei obeliskais. Bet iš visų didžiausias įspūdis – 134 kolonų hipostilinė salė, esanti didžiausia pasaulyje. Kolonų aukštis sieka nuo 10 iki 21 metrų! Stovėdamas prie tokios galybės pamiršti viską, ką prieš tai žinojai, ir pradedi kvestionuoti žmogaus galimybių ribas
Tada yra puiki galimybė aplankyti Bananų salą laivu (už papildomą mokestį)
Paplaukioję Nilo upe, pietūs restorane (įskaičiuoti į kainą) (tik gėrimai mokami už papildomą mokestį).
Po pietų Jūs aplankysite kapavietes garsiajame Karalių slėnyje. Karalių slėnis, kuriame palaidoti garsiausi Egipto faraonai: Tutanchamonas, Ramzis II bei aukšto rango vyskupai. Sakoma, kad šiame mirusiųjų mieste ilsisi daugiau kaip 60 šalį valdžiusių faraonų.Būtent čia buvo rasta Tutanchamono kapavietė. Gidai Jums papasakos, kas tai yra Mirusiųjų Knyga, kas buvo Oziris, kokią didelę reikšmę egiptiečiai skyrė mumifikacijos apeigoms.
Tai pat apsilankysite faraonės Hačepsutos šventykloje. Šventykla įsikūrusi uolėtame amfiteatre giliai slėnyje, kadaise skirtai deivei Hathor. Šventykla stovi smarkiai kylančių Libijos plokščiakalnių uolų papėdėje, kurios ne tik tarnauja kaip precedento neturintis architektūros fonas, bet ir susilieja su ja į unikalią visumą. Šventykla yra trijose terasose, sujungtose rampomis (nuožulniomis platformomis) ir įrėminta kolonomis bei kolonomis.
Griežtą šventyklos išvaizdą paįvairino karalienės Hašepsuto statulos Osirio vaizdu; kolonų, ant kurių sostinių (viršutinių dalių) išraižyta deivės Hathor galva
freskos ir dažyti reljefai (daugelis jų vaizdavo kelionę į tolimąjį Punto kraštą). Tvenkiniai buvo išdėstyti erdviose terasose, augo medžiai, egzotiškos gėlės, giedojo paukščiai.
Dienos pabaigoje turėsite laiko aplankyti memnono kolorsius liukso šviesoje – tai puiki galimybė nufotografuoti šias didžiules statulas.
AE, išvykimas iš Luksoro į Hurgadą. Atvykimas į Hurgadą – 21:00 val.